ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

Zahájení pro lenochy - 2.část

21.04.2012  Vl.Karban
Zahájení pro lenochy - Londýnský systém 2. (systémy s brzkým e6)

Nejdříve si ukážeme několik partií s výstavbou černého d5 a e6, tedy Sc8 zůstane uzavřen. Hráči, kteří zvolí tuto výstavbu, obvykle budou příznivci odmítnutého dámského gambitu. Černého střelce potom mohou vyvinout buď na Sd6 nebo na Se7.

Pokud vyvinou střelce na d6, mají v úmyslu osvobodit svého střelce c8 tahem e5. Bílý tomu může zabránit tahem Je5. Jestliže černy vymění jezdce, bílý dobere dxe5 a pěšec na e5 omezí figury černého na královském křídle. Jestliže černý jezdce na e5 nechá, tak lze zahrát Sg3 a f4 a obdržet výhodnou výstavbu holandské (s obrácenými barvami). Dobrá zpráva pro lenochy: pokud černý vyvine střelce na e7, tak lze použít stejné plány.

Lakdawala - Ilfeld, San Francisco 2000  1:0   (v této partii černý zahraje Sd6 a bílý střelce neustoupí na g3 a nechá si ho vyměnit na f4)
McKenna-MacRae, Coulsdon 2002 1:0  (zde černý zvolí Sd6 a bílý ustoupí na g3. Černý posléze vymění na g3 - tahy Je4 a Jxg3 a otevře bílému h-sloupec) 
11.11.2018 18:01:07
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one