ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

6.kolo - Vítězně v Třebíči!

12.01.2020 - V.Karban

V šestém kole se nám podařilo vybojovat cenné vítězství na půdě našeho souseda v tabulce ŠK Caissa Třebíč B. Nastoupili jsme v základní sestavě, už i se Zbyňďou, naopak naši soupeři se museli obejít bez prvních dvou šachovnic.  
2020-01-15_20h24_23.png
A jak se ukázalo, tak to nestačilo, na prvních čtyřech šachovnicích jsme vybojovali 3,5 bodu.
Nejdříve skončil svou partii Karel Pejčoch, spolehlivě černými udržel remízu. Další remízu přidal Martin Sobotka. Zajímavě se otočil průběh dvou partií na 7. a 8. šachovnici. Luděk Velc stál velmi, velmi podezřele, ale nakonec se mu podařilo nějak vyšidit figuru a zvítězil. U Jaromíra Nepraše to bylo obráceně, při velké výměnné operaci mohl získat pěšce, ale nevzal si ho a posléze jednoho prošustroval a dostal se do těžké koncovky, kterou bohužel neudržel. 

Ondra Cháb bílými stál od začátku velmi dobře - člověk až žasne, jak mu to jeho zahájení soupeři baští - v útoku nezaváhal a připsal naše první vítězství v zápase. Další bod jsem uhrál já. Partii s Rostislavem Štorkem si můžete i s poznámkami soupeře přehrát zde. Po vítězství Luďka jsme se dostali do vedení 4:3 a zbývala poslední partie, kterou hrál náš koncovkový mág Zbyňďa. Sice se říká, že každá věžovka je remízová, ale Zbyňďa dokázal opak. Pečlivě sbíral soupeřovy pěšce, až se z jednoho pěšce dostal na tři pěšce navíc. V závěru nás sice trochu napínal, ale se čtyřmi volnými pěšci na dámském křídle se to nedalo nevyhrát.
Posunuli jsme se na čtvrté místo tabulky. Ještě nás čeká Gambit C, Žďár nad Sázavou - oba doma a v posledním kole zamíříme do Světlé. Bylo by moc pěkné, kdybychom nasbírali ještě nějaké body a vyrovnali naše nejlepší umístění z poslední doby, 3. místo ze sezóny 2017/2018.
2020-01-15_20h39_32.png

 
15.01.2020 20:48:50
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one