ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

5.kolo - Cenná remíza

15.12.2019 - V.Karban

V pátém kole jsme se střetli se silným Humpolcem B, který se pravidelně umísťuje na prvních příčkách naší soutěže. Zvláště první tři šachovnice s hráči ELO>1900 vzbuzují respekt. My jsme se znovu museli obejít bez Zbyňdi a ani začátek utkání nevěštil nic dobrého. Broňa musel zaskočit na poslední šachovnici a nějak se tam nešťastně zapletl na královském křídle a hned jsme prohrávali.

I na ostatních šachovnicích to vypadalo všelijak. Ondra Cháb se dostal pod prudký útok a Karel Pejčoch měl pozici tak rozdrbanou, že to hrozilo rychlým koncem. Martin Sobotka měl nějaké pěšáky namíň, takže se celé utkání blížilo debaklu. Solidní pozici měl  Jaromír Nepraš a jediný, kdo mohl mluvit o výhodě, byl Luďa Velc.
Pak začaly chodit dobré zprávy. Honza Španěl a Jaromír Nepraš partii zremizovali a i když Martin Sobotka se musel vzdát, tak na druhé šachovnici došel útočímu humpoleckému Janu Ptáčkovi prach a Ondra tak získal velmi cennou remízu. Podobně to dopadlo i na třetí šachovnici, kde to soupeř taky pěkně zdrbal a nakonec se Karel Pejčoch dostal i do výhody. Neriskoval, aby se partie znovu otočila, a domluvil se rozumně na remíze.

Mezitím už Luděk Velc směřoval k výhře. Já jsem hrál na první šachovnici s Robertem Pavlíčkem, zahájení jsem bílými rozehrál velmi mdle, ale posléze se mi podařilo vytvořit zdání nějakého tlaku. Zinkasoval jsem pěšce a partii dovedl do vítězného konce.


 
2019-12-17_14h05_00.png
Na poslední chvíli jsme dosáhli cenné remízy a ukončili jsme podzimní část soutěže s vyrovnanou bilancí 2 výher, 2 proher a jedné remízy. V polovině soutěže jsme na pěkném pátém místě.
2019-12-17_14h25_02.png
Na jaře nás ještě čeká Třebíč B, Gambit C, Žďár nad Sázavou C a na závěr zatimní leader tabulky Světlá nad Sázavou B..


 
17.12.2019 14:39:13
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one