ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

4.kolo - Konečně vítězství

01.12.2019 - V.Karban

Ve čtvrtém kole jsme se utkali s Gambitem D. Nastoupili jsme znovu bez našeho batelovského ranaře Zbyňdi Cvacha, minule byl prý na vině alkohol, nyní koupelna. Tak trochu se obávám, že příště půjde o alkohol v koupelně. Soupeř postavil, až na dva mládežníky na předních dvou šachovnicích,  výběr talentovaných dětí školního věku, některé za doprovodu svých maminek. Luďka Velce (nikoli Radovana, jak uvádí oficiální zápis) trápila desetiletá holčička! Přesto se nám podařilo zvítězit, ale vsadil bych se, že pokud naši soupeři u šachu zůstanou, tak za dva tři roky bude výsledek opačný.
2019-12-02_18h54_43.png
Zápas začal pro nás nešťastně pěknou minuaturkou na čtvrté šachovnici. Bylo to snad nějak takto:
2019-12-02_19h05_15.png
Nevím, jak se Martinovi podařilo bílými do této pozice kooperativně dostat, ale je to zcela nehratelné. Určitě jsem ten motiv už někde viděl - Miniaturní šachové partie?
Dále následovala již jen vítězství - Honza Španěl, Jaromír Nepraš se oklepal z nenadále porážky v minulém kole a moje partie na první šachovnici skončila také dobře. Remizoval Luďa Velc, i když možná trochu gentlemensky.. Za předpokladu, že si pozici pamatuji správně, tak to šlo černými vyhrát (Rybáčková-Velc).
http://view.chessbase.com/cbreader/2019/12/2/Game1320358171.html

Posléze vyhrál i Ondra Cháb a o výsledku bylo rozhodnuto. Zbývaly jen dvě partie, podle mě měly dopadnout nerozhodně, ale nakonec Karel Pejčoch pozici neudržel a navrátilec do sestavy Vláďa Novák restartoval svou kariéru vítězstvím.

  
02.12.2019 20:17:09
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one