ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

1.kolo - S Pelhřimovem vítězně

Vl.Karban - 13.10.2019

Našeho tradičního soupeře v boji o záchranu jsme tentokrát potkali již v prvním kole. Zatímco my jsme se sešli v základní sestavě (příjemná změna oproti startu minulé sezóny), hosté ponechali některé zkušené hráče doma a vyslali nadějné mládežníky. V tomto případě ještě zkušenost měla nad mládím navrch.


 
2019-10-20_11h58_07.png
Zbyňďa rychle bukoval remízu, protože nebyl po předchozí oslavě ve své kůži a bylo vážné riziko, že by mohl svým dechem negativně ohrozit chod svých figurek. Jaromír Nepraš si vybudoval velmi pěknou pozici, kterou pak někde pokazil a tak remíza špatná nebyla, stejně tak jako remíza Honzy Španěla. Zvláště když Martin Sobotka vybojoval první výhru a ani na ostatních šachovnicích to nevypadalo špatně - Luďa Velc měl figuru navíc.

Nehoda nás potkala na druhé šachovnici, kdy Ondrův hamižný soupeř držel velmi podezřelého pěšce navíc. Bohužel Ondra neviděl malou kombinaci, kterou mohl získat centrální pěšce hned zpátky se skvělou hrou a tak musel trochu čarovat. Když už se zdálo, že objevil útok, odkryl vidle na krále a dámu a byl konec.

V mé partii se nepodařilo ze zahájení vytěžit nic moc zvláštního, jen mírný tlak. Pak ale soupeř neviděl drobný trik, který mi umožnil vynutit si oslabení královského křídla a vytvořit nějaké hrozby. Reagoval nepřesně, odevzdal dva pěšce a v závěru ještě třetího. 1:0

Vedli jsme o bod a stále zbývaly ještě dvě partie. Luďa nezadržitelně směřoval k výhře v koncovce, kde soupeři sebral všechno. Poslední partii dohrával Karel Pejčoch, který měl pěšce navíc, ale bohužel neviděl, jak partii vyhrát a tak si soupeř odvezl šťastnou remízu.

 


 
20.10.2019 12:14:32
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one