ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

8.kolo (A) - Nerozhodně ve Žďáru

10.02.2019 V.Karban
Do souboje s naším sousedem v tabulce jsme vyrazili oslabeni o kapitána, který si užíval lázní a také překvapivě o Zbyňdu Cvacha (o tom nemám zprávy, doufám, že to nebyla sebereflexe po výprasku v Humpolci). Zaskočit musel Smolík a Broňa Křišťál.

 
2019-02-12_20h56_01.png
Domácí začali rychle od podlahy, po necelé hodině prohrál na poslední šachovnici Smolík, ani jsem se na pozici nestačil podívat. Broňa se poctivě připravoval, na cestě zpátky říkal, že nastudoval zahájení, které hrál Botvinnik (měla to být holandská) - nicméně stál hrozně, přišel o figuru a ani jeho příslovečná bojovnost výsledek tentokrát nemohla zachránit. Ke všemu ještě dostával pořádně na budku náš bojovník Aleš. Mladý Tomáš Vokoun se na něj vrhnul sicilským gambitem (1.e4 c5 2.b4), Aleš se bránil svérázně tzv. Alešovou zubačkou (h5-g6-f5-e6-d5), navíc tuto obrannou pozici dozoroval král z f8. Prostorová převaha bílého se ukázala být daleko důležitější než chybějící pěšec a černý bídně zahynul pod koly útoku.
V tu chvíli to vypadalo docela zle, nicméně Martin Sobotka vybojoval remízu a od té doby se karta zápasu zcela otočila. Cejle začala finišovat. První bod jsem připsal já na první šachovnici, když jsem černými v zahájení získal dva pěšce (i když jsem mohl získat i více) a i přes drobné nepřesnosti jsem partii dovedl do vítězného konce. Další bod přidal Karel Pejčoch, když si vzpomněl na motiv londýnského manévru černopolného střelce v královskoindické struktuře a získal velmi pěkné postavení. Jeho soupeřka, předsedkyně Šachového svazu Vysočiny se snažila vykouzlit nějaký útok, ale zapomněla na čas a spadla fangle. Druhý bod byl doma.
A protože Honza Španěl měl ve věžovce dva pěchy navíc a i když moc nevěděl, jak to vyhrát, tak nakonec našel správnou cestu a bylo vyrovnáno! Poslední dohrával Jára Nepraš svou tradiční pozici se špatným černopolným střelcem - nicméně pozice byla tak zablokovaná, že jediným spravedlivým výsledkem byla remíza v partii a tím i remíza v zápase.

V posledním kole jedeme do HB, který je již jistým vítězem soutěže. Bod ze Žďáru nám bez velké matematiky zaručuje, že se nepropadneme na dno tabulky.

 
2019-02-12_21h17_55.png
Toto je tabulka po 8.kole soutěže..
 
 
12.02.2019 21:19:32
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one