ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

7.kolo (A) - Zázrak se nekonal

27.01.2019 V.Karban
Tentokrát se nám nepodařilo navázat na úspěšnou loňskou sezónu, kdy jsme Humpolec překvapivě porazili. Nastoupili jsme sice v plné zbroji, ale na soupeře to nestačilo.
2019-02-01_22h25_17.png
Nejrychleji ukončil svoji partii Jarda Nepraš, slyšeli jsme jen překvapivý výkřik soupeře "To jsem neviděl!" a vedli jsme 1:0.  Další výhru zaznamenal již jen Aleš Vondra, který svého soupeře spolehlivě přehrál. Martin s Honzou poztráceli materiál a protože Zbyňďa tentokrát sehrál velmi nešťastnou partii, bylo rychle po vedení. Další tragédie nás postihla na druhé šachovnici, kde lehce indisponovaný Ondra Cháb ztratil dvě figury za věž bez jakékoli protihry, boj jeho dvou věží proti věži a dvou střelcům soupeře byl naprosto beznadějný, až to drásalo srdce.
Alespoň že se podařilo Karlovi udržet obtížnou pozici a udržet výsledek zápasu v rozumné výši. Já jsem stál černými ze začátku moc pěkně, ale nenašel jsem dobré řešení, jak to využít. Pustil jsem soupeře do útoku, dokonce jsem mu přidal i pěšáka a pozice se stávala velmi podezřelou. Naštěstí si Robert nevybral dobře a pozice se vyrovnala (i když jsem si myslel, že stojím lépe). Další manévry, které jsem podnikl, však pozici nezlepšily - spíše naopak. Nakonec jsme v docela vyrovnané koncovce domluvili půlku.
01.02.2019 22:49:52
vlkarban
se konají nepravidelně čtvrtek / pátek od 18.30 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. Nejlépe předem volat na 602557839.
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one