ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

3.kolo (A) - První vítězství

18.11.2018 - Vl.Karban
Pro první vítězství jsme si zajeli do Pelhřimova. Trochu jsme se našich tradičních soupeřů obávali, neboť v minulém kole senzačně porazili silný Humpolec.
2018-11-25_21h08_50.png
O hladké vítězství se zasloužil Ondra Cháb, který soupeře připravil o kvalitu a další hra byla už jen "šachy radosti". Soupeř Zbyňdi převedl jezdce z b8 na c8 (asi nějak takhle Jb8-c6-a7-c8), což nemohlo skončit dobře - respektive pro nás to skončilo rychlým bodem v miniaturní partii. Aleš si pochvaloval svůj profesorský výkon v koncovce stejnobarevných střelců, kdy si soupeř postavil všechny svoje pěšce na barvu střelce. Martin Sobotka bílými ostře zaútočil a po závěrečné výměně získal celou věž a bylo po hře. Velmi rychle byl hotov i Jaromír Nepraš, který nejdřív malou kombinací získal pěšce a následně i dalšího. V závěrečné pozici jeho koník dokončil sólojízdu konzumací soupeřina střelce. 
Kde jsme ztráceli? Karel Pejčoch postavil pevnou pozici (resp. superpevnou briketu = pěšce na f a g sloupci měl zdvojené, takže se za nimi musel jeho král cítit jak pod duchnou) a protože jeho soupeř nevěděl, jak dál, tak se domluvili na remíze. Honza Španěl odmítl remízu - chtěl si ještě zahrát, bohužel si nezahrál moc dlouho, protože dalším tahem si nechal dát vidle na krále a dámu a bylo po hře. Já jsem černými ze zahájení získal slušnou pozici a chtěl jsem rozjet klasický KID útok na královském křídle. Bylo to až moc násilné a když soupeř pěkně králem přeskákal na dámské křídlo, stál jsem již dost podezřele. Protože měl soupeř málo času, tak mi nabídl remízu, kterou jsem asi nemohl odmítnout.
Po tomto vítězství jsme se odklidili z posledního místa doprostřed tabulky. V dalším kole přivítáme doma Třebíč C.
 
2018-11-25_21h28_48.png
25.11.2018 21:45:33
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one