ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

2.kolo (A) - První bod

04.11.2018  V. Karban
V druhém kole se nám podařilo urvat první bod v souboji se Světlou nad Sázavou.
Opakoval se napínavý souboj z minulého ročníku (popis zde), kdy se nám podařilo těsně zvítězit díky neuvěřitelné partii Broňi Křišťála. Nyní jsme sice nastoupili posíleni o dvě nové pušky, Martina Sobotku a Honzu Španěla, ale ukázalo se, že se potřebují ještě rozehrát a nepodařilo se jim své pozice udržet. Další z našich bijců, Aleš Vondra, stál hodně podezřele a Zbyňďa usoudil, že bude dobré vypravit ve střední hře svého černého krále na procházku na f6 a případně ještě i dále.

Ale potom se začala situace měnit, Aleš chytil soupeři dámu, ale stálo ho to věž a figuru a nějaké pěšce a tak byla remíza docela dobrá. Zbyňďa naštěstí mat nedostal a tak mu zůstala figura, kterou uplatnil k výhře. Karel Pejčoch se v repríze loňského souboje spokojil s remízou. Ondra již ze začátku oslabil královské křídlo svého soupeře a stál výrazně lépe. Pak však vyměnil dámy v naději na smírné rozhovory a výhoda zmizela. Vzniklá koncovka však skončila remízou.
Zbývala první a poslední šachovnice. Jaromír Nepraš měl čistou figuru navíc a já jsem si taky nijak nestěžoval, tlačil jsem na h7 pěšáčka a zdálo se mi, že ho černý nemůže pokrýt. Vypadalo to tak, že bychom přece jen mohli vyhrát. Pak však převaha figury na poslední šachovnici zmizela jak mávnutím kouzelné hůlky a i když jsem partii dotlačil do výhry, výsledkem zůstala celková remíza, která nás však posunula v celkové tabulce na samé dno.
2018-11-11_16h53_35.png 
11.11.2018 17:27:15
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one