ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

9. kolo - Úspěšný závěr

18.03.2018 - Vl.Karban
​V posledním kole jsme se utkali s jihlavským Gambitem C. Utkání to pro nás bylo radostné, protože jsme si již v minulém kole zajistili historické třetí místo a posunout dopředu jsme se prakticky taky nemohli.
​Nicméně naši borci přistoupili k zápasu zodpovědně a věrni své sezónní tradici jsme zapsali další vítězství.
18032018A.jpg
Rychle zabodoval Standa Novák, který si na poslední šachovnici odšáchnul dámu. Dalším vítězem byl Jarda Nepraš, který se umně bránil útoku na královském křídle a pak udeřil, sebral obě věže a nebylo co řešit. Zbyňďa Cvach konečně vyšel ze zahájení velmi slušně a záhy přetavil poziční výhodu v materiální, nejdříve figuru, potom i celou věž. Jedinou obětí s knedlíkem se stal náš letošní bijec, Aleš Vondra. V souboji proti svého domáckému týmu přehlédl vidle a nešlo to zachránit.
Na výhru to vypadalo u Ondry Chába, který svého soupeře mučil již od zahájení, ale nepodařilo se mu zasadit závěrečný úder a tak partie skončila remízou, ale v pozici, jak rád říkám, kdy šance bílého (Ondry) na výhru byly větší než šance černého na remízu. Luděk Velc obětoval figuru za tři pěšce a útok, posléze se pozice transformovala do souboje D+S u Luďka a 2V+J u soupeře, přičemž Luďovi zůstavala ta hromada pěšců navíc, možná to šlo vyhrát. Karel čelil královskému gambitu a i když je to prý jediné zahájení, které je prokazatelně počítačově za bílého prohrané, tak to Kája asi nevěděl a pustil soupeři půlku. Já jsem opět předvedl hru s minimem myšlenek, za to jsem si víc než půlku nezasloužil.
Závěrečná tabulka vypadá takto:
18032018B.jpg
18032018C.jpg
V křížové tabulce bych znovu rád upozornil na to, že Cejle byla jediný tým, který porazil vítěze celé soutěže - Humpolec B a k tomu jsme ještě naložili HB B, druhému v pořadí. Prohráli jsme jediný zápas, hned ten první s Třebíčí a půlili jsme s Velkou Bíteší a smolně s Gambitem D. Musíme se pochválit!
Velká zásluha patří hráčům základní sestavy (a taky kapitánu Ondrovi!), takovou docházku snad nemělo žádné jiné mužstvo - viz prvních sedm šachovnic. A když jsme nasadili Broňu Křišťála, tak bodoval a vyhrál nám důležité utkání ve Světlé. Velkou pomocí byl přínos Aleše Vondry, který byl spolehlivým dodavatelem bodů. I Zbyňďa nakonec pochopil, že je lepší vítězit a rozjel se k velmi pěknému výsledku. Výborně hrál Ondra Cháb na druhé šachovnici - tak jako v loňském roce. Osobně bych ještě chtěl vyzdvihnout skvělý výkon neporaženého Jardy Nepraše, tato sezóna mu znamenitě sedla.
18032018D.jpg
Za roky, které jsem schopen komentovat, tzn. od 2003, je to nejlepší výsledek SŠK Cejle!
A i když se u šachů nefandí, tak si po skončení soutěže můžeme zafandit sami:

AŤ ŽIJE CEJLE!!   CEJLE DO TOHO!!

Odvedli jsme dobrou práci.

  
21.10.2018 15:29:08
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one