ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

6.kolo - Na vítězné vlně

14.01.2018 - Vl. Karban
​Tento titulek jsem měl dlouho schovaný v šuflíku a až nyní ho mohu s klidným svědomím použít. Uznejte sami. Od smolné prohry v prvním kolem Cejle v následujících pěti zápasech čtyřikrát zvítězila a jedenkrát remizovala. 
V neděli jsme přivítali šachisty Žďáru. Oproti minulému ročníku se tentokrát odehrál souboj poklidně, až na jednu partii, o které se zmíním v závěru.
15012018A.jpg
Převaha ELO bodů by na naší straně a zápas se již od začátku vyvíjel docela dobře. Poprvé za dlouhou dobu se mi stalo, že jsem partii skončil jako první. Soupeř zareagoval nepřesně a najednou jsem měl o tři pěšce více. Na poslední šachovnici sice skončil šachový sen Broni, ztratil figuru a protože si nevšiml dvojitého úderu, kterým ji mohl získat zpátky, tak byla partie ztracena.
Ale na dalších šachovnicích to vypadala na velkou jízdu, Aleš nejdříve zahnal soupeře do obrany a potom ho zmatil, Jarda Nepraš si sice zase nechal podle svého zvyku černopolného střelce, předtím co si postavil všechny své pěšce na černá pole, ale pěkně se zdvojil na b-sloupci a nemilosrdně trestal. Ondra Cháb udržoval lehkou iniciativu, ale vzhledem ke stavu zápasu nebylo nutné lámat pozici přes koleno a tak pustil půlku.
Zbyňďa stál tradičně po zahájení katastroficky, tentokrát musel odevzdat pěšce a ještě měl izolovaného dvojpěšce na f-sloupci. Ale zbyl mu jeho oblíbený koníček, což se znovu ukázalo jako rozhodující. Správně ho ustájil pod volným pěšcem bílého, odkud bezpečně ovládal celý střed šachovnice. Navíc soupeř nevěděl, co má tahat a tak svou pozici postupně oslaboval. Zbyňďa sice nenašel správný plán také hned, nicméně později se to podařilo. Soupeř nakonec přehlédl dvojí úder a s figurou víc to už nebyl takový problém.

​Jedinou prohru utrpěl Luděk Velc, který se zamotal figurkami na královském křídle, což ho stálo kvalitu a ustát se to asi nedalo.
Nejdéle trvala partie na čtvrté šachovnici, kde měl již Karel cca v desátém tahu kvalitu navíc a v průběhu partie získal celou věž. Hráč hostů Pelikán nicméně partii tahal ještě celé dvě hodiny, kdy "pečlivě propočítával a rozmýšlel" varianty v beznadějné pozici. Tak opravdu nevím, komu se chtěl pomstít, zda Karlovi za svou porážku, nebo sobě za mizerný výkon. 
Znovu jsme tedy zvítězili a upevnili si třetí místo. V příštím kole zavítáme na půdu vedoucího HB a bude to přímý souboj o čelo tabulky, kdo by to byl řekl..!
15012018B.jpg
PS: a to nám ještě další talenti vyrůstají v šachové líhni "U cejlecké šenkýřky"! Soupeřům běda.. 
24.02.2018 20:43:51
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one