ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

5.kolo - Světlé vítězství

17.12.2017 - Vl.Karban
​Poslední kolo KS v roce 2017 nás zavedlo do Světlé nad Sázavou. Naštěstí se nevyplnila předpověď počasí (což u našich meteorologů zas není tak zvláštní) a cesta proběhla bez problémů. Nastoupili jsme sice bez Aleše, který dal přednost sjezdovce v Kitzbühlu, ale v plné sestavě s touhou bodovat
17122017.jpg
Nutno ovšem říci, že ze začátku to vypadalo na pěkný nářez. Nastoupila proti nám sice sestava mládežníků, která ale dala našim zkušeným matadorům pořádně zabrat. Smolík bědoval již od prvního tahu a byl záhy popraven podle všech pravidel šachové logiky. Krátce na to na poslední šachovnici Broňa Křišťál zabědoval, když věnoval své partnerce zcela zdarma střelce. Naštěstí Luďa Velc udělil výživné vidle na dámu a krále a bylo aspoň vyrovnáno, protože Broňa pokračoval statečně v boji, což se ukázalo rozhodující.
Jarda Nepraš si uhrál svou tradiční půlku a těžiště boje se přeneslo na přední šachovnice. Zbyňďa opět hrozně odehrál zahájení, ale tentokrát se z toho dostal a na konci se již usmíval na celé kolo. Ondra Cháb si udržoval prostorovou převahu, možná se mohl odhodlat i k tradičnímu útoku na královském křídle, ale dal to za půlku. Karel Pejčoch dlouho bojoval ve vyrovnané koncovce, kterou však neudržel. Takže se udržoval vyrovnaný stav.
Mně se podařilo postupně získat převahu černými na dámském křídle a byl jsem na dobré cestě zabukovat půlku. Na zcestí mě svedla výměna věže za dvě figury, čímž jsem sice získal materiálovou výhodu, ale pozice byla zarubaná, že to už nešlo vyhrát. Nicméně to nevadilo, protože krátce předtím se rozhodlo tam, kde to nikdo nečekal. Broňa svou partii nevzdal a dobře udělal. Soupeřka udělala kopenec a Broňa mohl slavit a my s ním!
Pochopitelně nemohu opomenout tabulku, kde jsme se sice neposunuli dopředu, ale upevnili jsme si třetí místo.
17122017B.jpg
 
24.02.2018 20:42:10
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one