ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

4.kolo - Promarněná šance

03.12.2017  Vl.Karban

​Čtvrté kolo krajské soutěže k nám přiválo podle našeho názoru hratelného soupeře, "D" tým jihlavského Gambitu. Ve svých představách jsme se mlsně unášeli vítězstvím a atakem na nejvyšší příčky tabulky.
Poprvé nám sklapla brada, když soupeři předložili soupisku, neočekávali jsme, že postaví prvních pět šachovnic v nejsilnějším složení, to se ještě nestalo.
03122017.jpg
Brzy jsme prohrávali, protože Smolík odevzdal materiál a nestačil na Frantu Kameníka. Dobrou remízu odehrál Jarda Nepraš a mně se rovněž nepodařilo z pozice dostat víc a možná trochu předčasně jsem ji dal také za půlku. Byl v tom však kalkul, protože na druhé až páté šachovnici to vypadalo na 4:0 pro Cejli. Ondra Cháb svíral pevně svého soupeře, Karel Pejčoch měl kvalitu a dva pěšce navíc, Zbyňďa Cvach měl kromě útoku na královském křídle dva pěchy navíc a nejméně pěšců navíc měl Aleš, jen jednoho. V ohrožení jsme byli jen na šesté desce, kde Luděk Velc měl o kvalitu méně, ale podařilo se mu umístit svého střelce na f3 a pozici vyrovnat. Partie skončila remízou a tak jsme se těšili, že nyní začne naše sklizeň.
Nejdříve dal Ondra partii za remízu, viděl bubáky tam, kde nebyli. Následoval výkřik zoufalství Karla Pejčocha, který s ohromnou materiální převahou umožnil soupeři odremizovat věčným šachem. Stále však zbývaly ještě dvě partie, které nám mohly zajistit vítězství.
Zbyňďa tak dlouho zesiloval pozici, až ji nakonec definitivně pokazil, přišel o veškerou výhodu a mohl být rád, že to skončilo remízou. Se soupeřem si nakonec poradil jen Aleš Vondra, který sebral všechno co mohl a stav zápasu nakonec přece jenom vyrovnal. 

​Tabulka po 4.kole ukazuje Cejli na lichotivém třetím místě, ale jak by to mohlo být, kdybychom využili všechny naše šance..
03122017A.jpg
 
10.12.2017 18:52:54
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one