ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

2.kolo - V derby s Pelhřimovem vítězně

05.11.2017 Vl.Karban

​Po týdenní tradiční dušičkové přestávce se znovu rozhořely boje na 64 polích v krajské soutěži. My jsme zavítali do Pelhřimova, kde naším soupeřem byl místní B tým, tradiční to sok v boji o poslední místo.
Premiéru v našem týmu si odbyl Broňa Křišťál, který se dlouhodobě poctivě připravoval s Jardou Makovcem v Cejlecké šenkýřce a premiéra dopadla skvěle. Nepozorného soupeře připravil vidličkou o věž, ale posléze kvalita navíc nestačila k vítězství. Nicméně je to skvělý start do "závodních šachů"! Poradil si se zapisováním i s mačkáním těch zatracených budíků a ještě přispěl ke zdárnému výsledku. Gratulujeme!
07112017.jpg
Jak je z výsledku vidět, měli jsme skoro na všech šachovnicích převahu ELO bodů, ale ze začátku partie končily jenom remízou. Luděk Velc, Karel Pejčoch, Petr Smola i zmíněný Broňa Křišťál zapsali remízu a tak byl stav vyrovnaný 2:2. Jarda Nepraš hrál koncovku, kde měl tentokrát správně všechny pěšce na bílém poli, protože měl černopolného střelce. Jeho soupeř postavil svoje pěšce důsledně na černá pole a tím dokonale svého černopolného střelce znemožnil. Bohužel Jarda nehledal cestu k výhře a tak i tady skončila partie remízou.
Poslední remízou byla moje partie s Hynkem Bendlem na první šachovnici. V Trompovského útoku se mi podařilo rychle vyrovnat hru, možná jsem stál i trochu lépe, nicméně jsem nenašel dobrý plán a protože zbylé partie vypadaly na výhru, tak jsem přijal nabízenou remízu.
Tentokrát bodoval Ondra Cháb, který již od začátku sevřel postavení Pavla Slavíka a tlačil a tlačil a tlačil. Soupeř ztratil náročnou obranou hodně času a nakonec v časové tísni chyboval a prohrál. Další vítězství zapsala naše nová posila, Aleš Vondra, který svého mladého soupeře přehrál v zahájení a ve střední hře uplatnil převahu a jasně zvítězil.


 
Broňa se Smolíkem zahřívají závity
Broňa se Smolíkem zahřívají závity
Foto: Broňa se Smolíkem zahřívají mozkové závity
 
07.11.2017 21:13:39
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one