ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

4. kolo - Mariášníkovo prokletí

Ve čtvrtém kole cejlečtí šachisté zavítali do Velké Bíteše. Sestavy byly oboustranně tak děravé, že jsme se záhy ocitli v překvapivém vedení.
ScreenShot073.jpg
Po vítězství Jardy Makovce, kombinační smršti Ondry Chába (obětoval dvě lehké figury) a remíze na poslední šachovnici jsme vedli 2,5:0,5. Bohužel na první šachovnici jsem nebyl dostatečně důsledný a výsledkem byla pouze remíza. Ale domníval jsem se, že i to nám bude stačit k vítězství.

Luděk Velc mohl soupeři ve střední hře odebrat dámu, druhý z Velců, Radovan, stál také významně lépe. Ostatní partie již tak dobré nebyly, Zbyňďa stál mizerně (ach ten kůň na f5), nicméně nějakým zázrakem se mu podařilo nedostat mat a stále ještě dýchal. Navíc jeho soupeř nevěděl, co má hrát a pomalu mu začínalo docházet pití, takže kdyby Zbyňďa ještě vydržel, tak by ho asi vysušil. Naneštěstí Zbyňda šáhl na špatného pěšce a brzy se musel vzdát. Petr Smola nejdřív odevzdal pěcha, potom kvalitu, ale nakonec mohl pozici nástupem jízdy pěkně zamotat. Bohužel to neprovedl správně a musel kapitulovat.
Kalich hořkosti jsme dopili na čtvrté šachovnici, kdy Luďa převedl vyhranou pozici do mírně lepší koncovky, kterou usilovně zhoršoval až k samomatu.

Ukázalo se, že sobotní turnaj v mariáši nebyl nejlepším tréninkem na šachový zápas, všichni účastníci (od 3. po 6. šachovnici) zapsali nepopulární knedlík. 
Snad se nám s novým rokem vrátí bojové štěstí i umění ...


 
16.12.2016 21:22:15
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one