ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

9.kolo - Padají rekordy..

V 9.kole jsme hostili Gambit C a případným vítězstvím jsme mohli rozhodnout o jistotě zachování soutěže ještě před posledním kolem. Tentokrát nám to výjimečně sedlo a vysoko jsme zvítězili.
ScreenShot061.jpg
Student Jarda Mareček se na svého soupeře vrhnul, vyhnal mu krále doprostřed šachovnice a odtahem koníka dobyl dámu. Karel Pejčoch se nezalekl soupeřova talismanu v podobě lebky postavené vedle šachovnice a trpělivě vyčkával, až se soupeř splete. A taky se dočkal. Zbyněk Cvach na strategické poučky nevěří. Další důkaz podal v této partii, všechny své pěšce měl na bílých polích a za nimi v bezpečí se ukrýval stejnobarevný střelec. Nicméně soupeři se nepovedlo toto využít, Zbyňďa figurky přece jen rozehrál a zaznamenal další vítězství.
A protože Luděk Velc udržoval remízovou pozici a na druhé šachovnici Ondra s pěšcem míň dohodl remízu, bylo rozhodnuto.
Když jsem se před touto sezónou díval na svoje poslední partie, zdály se mi poměrně nudné a nezajímavé. Proto jsem si řekl, že je potřeba trošku přibrousit. První možnost, kdy jsem v partii s Robertem Hradem měl obětovat kvalitu, jsem nevyužil a partie tak skončila remízou. Při další příležitosti s třebíčským Mezlíkem jsem figuru sice obětoval, ale nedokázal jsem útok úspěšně zakončit a ještě jsem prohrál. Do třetice se to již podařilo.
ScreenShot062.jpg
V této pozici jsem zahrál 24.Jxf7 a po 24. Kxf7 25.Dxh7+ soupeř ustoupil 25.Kf8 ​ a já jsem si dobral střelce na b7 a měl jsem dva pěšáky navíc. Více by se mi líbilo, kdyby černý zahrál 25.Sg7, pak by přišlo 26.Sxg6+ a po 26.Kf8 rozhoduje 27.f5 s úplnou demolicí černé pozice. Tvůrčí uspokojení kalí trochu fakt, že tento motiv není úplně originální..
Nyní k rekordům. Dosáhli jsme nejvyšší vítězství v sezóně a navíc jsme v novodobé historii zapsali nejvyšší bodový zisk. V sezóně 2013/2014 jsme v soutěži měli 10 bodů (hrálo rovněž 11 účastníků) a skončili jsme přesně v polovině tabulky na šestém místě. S tímto vítězstvím máme nyní 11 bodů, jsme aktuálně na 5. místě a máme před sebou ještě jeden zápas s Pelhřimovem B, kde také nejsme bez šancí.
ScreenShot063.jpg
Dvě mužstva těsně za námi (Světlá C a Gambit C) mají o zápas méně, ale hrají mezi sebou, takže nás oba nepředhoní a tak mohli bychom 6. místo ze sezóny 2013/2014 zopakovat, navíc s klubovým rekordem.
17.03.2016 22:10:52
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one