ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

7.kolo - Humpolec byl nad naše síly

V 7. kole zavítali do Cejle šachisté z Humpolce. Oproti minulým zápasům jsme zde šanci na úspěch měli.
ScreenShot058.jpg
Ondra Cháb se černými ocitl v trochu nepohodlné pozici, nicméně partii udržel. Zbyněk Cvach stál bílými celou dobu trochu hůře, soupeř převedl hru do koncovky, kde doufal, že jeho střelec se ukáže být lepším než je Zbyňkův jezdec. Zbyňďa však byl asi spokojen, protože podle jeho mínění je jezdec vždy lepší než střelec a navzdory všem knižním poučkám to nyní také prokázal v praxi - nejenže hru vyrovnal, ale nakonec získal i pěšce. Bohužel partie byla remízová i s pěšcem navíc. Jediné vítězství získal Karel Pejčoch, který černými záhy získal materiál bez toho, aniž by nějak poškodil svou poziční výhodu. Postupně přidával další a další materiálové zisky a o vítězi nebylo brzy pochyb.
 
Bohužel se nám tentokrát nedařilo na zadních šachovnicích, prohrál Luděk Velc, Franta Cvach bílými již v zahájení ztratil materiál a třebaže se snažil vykouzlit kompenzaci, prohře to nezabránilo. Vítězství byl velmi blízko Petr Smola, který získal v koncovce pěšce, ale podařilo se mu ho nejen ztratit, ale navíc přejít do prohrané pěšcové koncovky a o zápase bylo rozhodnuto. Jaromír Nepraš usilovně bránil pozici, kdy jeho koník byl v těžké pozici proti soupeřově střelci. Ale tuto neděli nás koníci poslouchali a třebaže Jaromír nezvolil nejjednodušší cestu, tak jeho koník všechno ubránil a partie skončila zaslouženou remízou.
 
Já jsem bílými figurami i přes nepřesnosti v zahájení získal drobnou výhodu, kterou jsem však nenápaditou hrou nedokázal zrealizovat a tak partie s minimem myšlenek z mé strany skončila remízou.

 
14.02.2016 10:57:16
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one