ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

4. kolo - Vítězství!

Ve čtvrtém kole jsme se konečně dočkali vítězství.
Nastoupili jsme proti Gambitu D, kterému se v probíhající sezóně zatím mimořádně dařilo a se dvěmi výhrami a jednou prohrou byl v popředí soutěže. Pepa Bilka sice nezopakoval svůj výkon z minulého kola, v souboji dvou šachových matadorů poztrácel nějaké pěšce a partii prohrál. Nicméně v dalších partiích jsme již body neztráceli, jak Franta Cvach tak Luděk Velc zaknihovali remízu. Náš navrátilec do sestavy Jarda Mareček se pokoušel vyhrát asi remízovou pozici, ale remíza nevadila. Další půlku zapsal Ondra Cháb, když tradičně po zahájení stál božsky, ale Petr Vyhnanovský je houžev houževnatá. Ondra potom přehlédl drobný taktický trik a tak se soupeři domluvili na remíze.
ScreenShot049.jpg
Zbývaly tři poslední partie, sice jsme o bod prohrávali, ale ve všech třech zbývajících partiích jsme stáli lépe. Já jsem měl jen poziční převahu, kdežto jak Karel Pejčoch, tak Zbyněk Cvach měli materiál navíc. Karel záhy získal figuru a srovnal stav. Asi bych mohl moji partii vyhrát, ale vyžadovalo by to obětovat kvalitu za pěšce a to se mi zdálo vzhledem k stavu zápasu riskantní. Když bylo zřejmé, že Zbyňďa partii vyhraje, souhlasil jsem s nabídnutou remízou a pak společně s ostatními sledoval, jak Zbyňďa vítězí.
Toto vítězství nám pomohlo odpoutat se od spodních příček tabulky. Jako tradičně doplním tabulku po 4.kole, protože kdo ví, zda ještě někdy budeme takto vysoko  :)
ScreenShot050.jpg
Toto byl náš poslední zápas v roce 2015, v 5.kole 10.1.2016 v 9.00 přivítáme doma dosavadního leadra soutěže, třebíčské "C".
Ještě bych chtěl všem členům připomenout, že se v pondělí dne 14.12.2015 v 17.30 hodin v Cejli v "Cejlecké šenkýřce" koná valná hromada SŠK Cejle. Účast je nutná.
Hostinský mi slíbil, že nám zatopí. 
 
12.12.2015 18:10:20
vlkarban
se konají nepravidelně čtvrtek / pátek od 18.30 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. Nejlépe předem volat na 602557839.
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one