ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

3.kolo - Pochlapili jsme se

Tentokrát šachová reprezentace Cejle narazila na jednoho z papírově nejsilnějších soupeřů - žďárské béčko.
Staří známí sice nedorazili v nejsilnější sestavě, nicméně i tak měl na většině šachovnic ELO převahu. Náš nevyzpytatelný tým podal výborný výkon a po zásluze vybojoval cennou remízu. Podle průběhu zápasu jsme měli i navíc.
ScreenShot048.jpg
Luděk Velc sice svou partii prohrál, ale Pepa Bilka sevřel svého mladého soupeře bílými figurami, zamezil mu rošádu a trestal na b-sloupci. Další partie skončily remízou - Karel Pejčoch s velezkušeným Bukáčkem a Ondra Cháb s Lubošem Petrem. Ondrovu partii jsem mohl sledovat, zdálo se mi, snad už tradičně, že stál daleko lépe, ale remíza nebyla špatná. Moje partie na 1.šachovnici vypadala od začátku dobře, záhy jsem získal pěšce i s poziční výhodou a zbývalo jen partii dotahat. Ještě než se můj soupeř vzdal, tak nás postihla nehoda na třetí šachovnici. Zbyňďa měl pěšce navíc, k tomu ještě jezdce oproti špatnému střelci.

Potom prý proběhla výměna psychologických (nebo psychodelických?) úderů - Zbyňďa nechal stát figuru, soupeř si ji nevzal, tak ji tam Zbyňďa ještě jeden tah nechal.. Po skončení mé partie byl tedy stav 3:3 a zbývaly dohrát partie na 6. a 8. šachovnici.
Tyto partie ukázaly význam domácí přípravy. Když jsem dorazil deset minut před devátou do hrací místnosti, uvítal mě Franta s žádostí: "Posledně jste mi ve Světlé ukázali, jak mám hrát za bílého a vyhrál jsem. Nemáte něco i za černého?" Tak jsem předvedl jednu univerzální variantu a Franta zazářil: "To se mi líbí! To budu hrát!" Standa Novák jen přihlížel a neříkal nic. Když jsem se šel po čtvrthodině podívat na vývoj partií, viděl jsem, že nejen Franta, ale i Standa propadl kouzlu předvedené varianty.
Franta stál trochu lépe, ale v pozici byli různobarevní střelci. Standa stál hůře, ale soupeř měl zase špatný čas. V této situaci přišel kapitán soupeře s nabídkou remízy, kterou jsme po krátké úvaze přijali, protože každý bod v soutěži je pro nás cenný. 
25.11.2015 18:11:53
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one