ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

10.kolo - Neúspěšná tečka

S velkými ambicemi jsme odjeli na náš poslední zápas s Pelhřimovem "B", našim tradičním sestupovým soupeřem. Vzhledem k posledním výsledkům jsme doufali, že se nám podaří zakončit sezónu vítězstvím, nicméně všechno dopadlo jinak.
ScreenShot064.jpg
Rychle se domluvili na remíze Jaromír Nepraš s Jitkou Sokolovskou, dobrá byla i remíza Standy Nováka na poslední šachovnici. Pepa Bilka však bílými nezvládl dravé mládí a začaly problémy. Karel Cháb dal za remízu věžovku s pěšcem navíc a Ondra Cháb zapsal svou osmou remízu v sezóně (ale pozice to remízová byla).
Zbyňďa Cvach si nechal proniknout bílou dámu na d6 a posléze přišel o figuru a tím i o partii. Výpadek našeho osvědčeného bijce znamenal, že jsme prohrávali již 2:4. Snížení na 3:4 přišlo na první šachovnici, kde se ukázalo, že někdy je iniciativa více než materiál. A tak rozhodnutí celého zápasu leželo na Luďkovi, který měl pěšce navíc, lepší strukturu pěšců a potřeboval nějak rozumně vyměnit figurky. Bohužel však nechal stát věž a musel partii vzdát.
Byl to náš poslední zápas v rozporuplné sezóně, kdy jsme zahráli někdy velmi dobře (Žďár C, Gambit C) a jindy to nestálo za nic (Třebíč, HB, nakonec i pokažený zápas s Pelhřimovem). Uhráli jsme rekordní počet bodů, ale určitě to mohlo být lepší. Velkým přínosem byl pro nás Karel Pejčoch, který se počátečním oťukávání rozjel a zapsal hodně bodů. Chybí nám studující Jarda Mareček, který odehrál (ale dobře) jen dvě partie.
 
Bohužel přestaly fungovat páteční šachové tréninky v cejlské hospodě, šachisté nechodí a potom není divu, že některým chybí hráčská praxe.

Co bych ale chtěl pochválit, je vzorná účast šachistů z předních částí soupisky - Ondra Cháb (9 partií z 10), Zbyněk Cvach (9 partií z 10 a kdyby dával ve škole v chemii pozor, odehrál by 100%), Karel Pejčoch (8 partií), Jaromír Nepraš (8 partií), Pepa Bilka (7 partií). Rekordmany ale jsou Luděk Velc a Vlasta Karban - odehráli všech 10 zápasů. Takovou docházkou se asi nemůže pochlubit žádné mužstvo.


Vl. Karban
03.04.2016 22:17:05
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one