ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

1.kolo - Nerozhodně s HB C

První kolo nového ročníku jsme zahájili s tradičním soupeřem, Havlíčkovým Brodem C.
Hosté sice měli trochu problémy se do Cejle dostat - cestopisnou reportáž a jejich pohled na zápas je možné přečíst si zde.
O to více mrzí, že se nám nepodařilo je porazit. Nicméně se jednalo o velmi urputný zápas, kdy se bojovalo o vítězství až do konce.
ScreenShot046.jpg
Měli jsme na své straně sice ELO převahu, ale vždy se rozhoduje na šachovnici. Poprvé za nás nastoupila naše nová posila, Karel Pejčoch a shodou okolností to byl i on, který dohrával poslední partii a tedy rozhodoval o výsledku celého zápasu. Ale popořadě.
Nejdříve skončil Smolík, zdálo se mi, že tak nějak získává figuru, ale on si vybral pokračování, které vedlo k destrukci jeho královského křídla a samomatu. Na Karla Chába asi dolehl negativně páteční trénink v Cejlské šenkýřce, prý nějak prošustroval figuru a byl konec. Luděk uhrál remízu, Ondra přišel v zahájení o pěšce, pak se snažil vymyslet nějaké komplikace ale nakonec prohrál. Jarda Nepraš si partii užil, černými sevřel soupeře na dámském křídle a k vidění byly i dvě černé dámy. Tomu se říká šachy radosti.
Utkání tak dospělo do stavu, kdy HB vedl 3,5:1,5 a zbývaly dohrát tři poslední partie, ve kterých jsme však měli převahu.
Já jsme měl na první šachovnici po 20. tahu o pěšce víc, mohl jsem si vzít i druhého, ale nechtěl jsem si porušit pěšcovou strukturu a tak se realizace výhody trochu protáhla, nicméně se podařilo partii vyhrát. Zbyněk Cvach měl v koncovce jezdce proti střelci pěšce víc a svým typickým netradičním způsobem koncovku také vyhrál. Bylo vyrovnáno.
Vše se rozhodovalo na čtvrté šachovnici, kde Karel Pejčoch černými stál zprvu trochu lépe, ale nabídl remízu, kterou k našemu překvapení soupeř odmítl, patrně si myslel, že stojí lépe. Postupem času se výhoda černého zvyšovala, bohužel se Karel ale ocitl v časové tísni a nemohl najít správný plán hry. Nakonec partie přece jen skončila remízou, i když i v závěrečné pozici měl černý více šancí na výhru než bílý na remízu.
Na partii se můžete podívat na HB webu. 
22.10.2015 23:24:24
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one