ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

8. kolo - Jen nerozhodně o sestup

V předminulé sezóně se rozhodovalo v posledním kole mezi námi a Pelhřimovem C, kdo bude poslední. Tenkrát se nám podařilo zvítězit a posadit na poslední místo Pelhřimov. S podobnými nadějemi jsme vyrazili do Pelhřimova v 8.kole.
ScreenShot037.jpg
Ze začátku nám všechno hrálo do karet. Domácí nenastoupili v nejsilnější sestavě (ani my ne) a první výhru rychle zaknihoval Zbyněk Cvach. Po čase se vyklidily zadní šachovnice, sice Pepa Bilka a Radek Lízal své partie prohráli, ale Petr Smola uhrál svou druhou výhru v sezóně (!) a tak stav vyrovnal. Remíza v partii Havelka-Nepraš nic nekazila. V mé partii bylo krátce po zahájení jasno, měl jsem dva pěšce navíc a tak jsme před skončením dvou posledních partií vedli 3,5:2,5.
Ondra Cháb stál v pozici s různobarevnými střelci lépe, soupeřův střelec pouze bránil a Ondra měl šance na výhru. Nicméně nedokázal najít správný plán a tak dal partii za remízu.
Jarda Mareček hrál zase jednu ze svých nešťastných partií. Ze zahájení získal zdravého pěšce a vzal si (prý vědomě) i druhého, ale s tím, že odevzdal kvalitu. Doufal, že jezdec a dva pěšci se ukáží silnější než věž. Jeho soupeř měl dámu a věž a Jarda dámu a jezdce, ale potíže s tím, aby všechny svoje pěšce udržel. Jarda měl menší šance na remízu než jeho soupeř na výhru a nakonec partii prohrál.
Ani s Pelhřimovem C se nám tedy nepodařilo zvítězit a je již jasné, že tato sezóna bude patřit mezi ty horší.
 
01.03.2015 12:03:02
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one