ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

6.kolo - Bohyně Caissa lační po naší krvi

Šachová bohyně Caissa si na nás asi zasedla. Již počtvrté za sebou jsme prohráli stejným rozdílem 5,2:2,5. Jediným naším úspěchem tak zůstává výhra ve stejném poměru v prvním kole.
ScreenShot035.jpg
Tentokrát jsme cestovali do Jihlavy. K našemu překvapení na nás soupeř nasadil všechny trumfy, včetně mladých pušek na prvních dvou šachovnicích. Více než obava z předposledního celku tabulky asi více zapracovala skutečnost, že druholigové "A" mužstvo se sešlo v silné sestavě a nepotřebovalo výpomoc Skořepovců.
Průběh zápasu nebyl tak jednoznačný, jak ukazuje výsledek. Po úvodních partiích, kdy bylo skóre 3,5:1,5, jsem věřil, že bychom mohli vybojovat v zápase remízu. Ale popořadě. Remízou skončily partie Petra Smoly a Franty Cvacha (v obou jsme měli možná i lehčí plus) a moje partie s T.Skořepou. Bohužel Ondra Cháb nezvolil bílými dobrou výstavbu a dostal se do kritické pozice. Soupeř si sice nevybral nejjednoduší formu realizace, ale přesto to stačilo k výhře.
Jarda Mareček se černými ze začátku držel dobře, dle svého zvyku obsadil dámské křídlo, ale neudělal si rošádu a nechal naživu bílého černopolného střelce, což ho stálo partii. A tak to bylo zmíněných 3,5:1,5, nicméně zbývaly tři partie, z nichž ve dvou jsme stáli na výhru (Zbyňďa Cvach a Luděk Velc) a Jarda Nepraš stál hůře.
Zbyňda se nenechal rozházet zbožným přáním svého soupeře, který se ho snažil přemluvit v již prohrané pozici k remíze a podařilo se mu výhodu kvality přetvořit v cenné vítězství. Luděk Velc rovněž správně odmítl remízu a sevřel svého soupeře na královském křídle, kde posléze rovněž vytěžil kvalitu, i když by asi bylo lepší ji nebrat a nechat bílou dámu uzamčenou v pasti. Jarda Nepraš sice o kvalitu přišel, nicméně si jeho soupeř s pozicí nevěděl rady. Rozhodlo nakonec to, že Jarda zapomínal mačkat hodiny a tak v již rovné pozici prohrál na čas.
Luďa s kvalitou navíc si vybral špatný průlom a umožnil soupeři rozeběhnout pěšce na královském křídle, kteří přinesli soupeři vítězství. Tím skóre nabralo pro nás tradiční podobu. Je to škoda - tentokrát solidní výkony na konci (Franta Cvach a Petr Smola),  pěkné vítězství Zbyňka Cvacha, Luďa to měl taky vyhrané, Jarda Nepraš mohl udržet remízu a bylo to...
Pokud podáme podobné výkony v příštím kole, tak už to snad klapne.
29.01.2015 21:35:49
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one