ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

5.kolo - Znovu porážka 5,5:2,5

Ve čtvrtém kole jsme měli volno a tak jsme se sešli až v novém roce na zápas s Třebíčí C. Ta se dostavila v silné sestavě a podle toho to také dopadlo.
Abych dlouho nenapínal, uvedu rovnou výsledky.
ScreenShot034.jpg
K jednotlivým partiím:

Ondra Cháb stál od počátku dobře, ani jsem si řádně nestačil prohlédnout rozhodující šarvátku, když byla uzavřena remíza s konstatováním, že to Ondra měl vyhrané, ale někde to pokazil.

Jarda Mareček měl pěknou pozici, ale po přechodu ze zahájení někde prošustroval kvalitu a s několika slabými pěšci se to nedalo udržet, i když to Jarda zkoušel domluvit na remízu.

Zbyněk Cvach se utkal s p.Bazalou a hned zrána se stal obětí psychologického útoku, kdy mu soupeř předvedl, jak se na partii připravuje. Zbyněk si znovu dokázal, že přírodní (někdo říká extravagantní) tahy fungují jen do určité úrovně soupeřů a pokud se bude chtít zlepšovat, tak to bude chtít tu a tam vzít do ruky nějakou knížku. Zbyňďo, ten jezdec na f5 tam opravdu nestál dobře.

Jarda Nepraš rozehrál (jestli to vůbec dokážu určit) Birdovu hru, na což soupeř spustil Fromův gambit. Bohužel se Jardovi nepodařilo zkonsolidovat svou pozici a po oboustranné výměně nepřesností partii prohrál. Partie je dostupná zde.
Partii Luďka Velce jsem viděl ve stádiu, kdy měl několik pěšců navíc a podařilo se mu eliminovat matové hrozby soupeře. Závěr, to už byly šachy radosti se třemi volnými spojenými pěšci.

Bleskovou partii odehrál Pepa Bilka, bohužel však tahal za kratší konec. V zahájení prošustroval pěšce, v koncovce mu zůstal pomalý koník oproti rychlonohému střelci a nebylo co řešit.

Dlouho bojoval Petr Smola, držel na své poměry i celkem vyrovnaný materiál, ale nakonec mu utekl a-pěšec a bylo po nadějích.
Já jsem si tentokrát partii bílými moc neužil, protože na mě soupeř zahrál podivný gambit, kdy jsem získal pěšce za jediné tempo. Opomenutím jedné série výměn jsem se dostal do defenzívy a musel jsem dělat poměrně ošklivé obranné tahy, kdy černý určitě získal za svého pěšce poziční kompenzaci. Hledal v pozici matový útok, který tam nakonec nebyl a ztratil hodně času. Při protiúderu v centru v časové tísni spáchal dvě chyby a bylo rozhodnuto.
Partii jsem našel zde (přidal jsem k ní pár svých poznámek).

Pohled z Třebíče na náš zápas si můžete přečíst na jejich webu, včetně obrázků.

PS: nikdy předtím jsem si nevšiml, že mi zezadu na hlavě chybí tolik vlasů..


Vl.Karban 13.1.2014


 
13.01.2015 22:03:04
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one