ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

10. a 11. kolo - Boj o záchranu

V tomto článku bych chtěl shrnout závěrečná dvě kola krajské soutěže. 
V 10. kole jsme zajížděli do Světlé nad Sázavou, kde jsme již ve třetím kole hráli s místním "B" (a prohráli 5,5:2,5). Tentokrát nás čekalo "C" a tak jsme si mohli myslet, že by to snad mohlo dopadnout lépe.
Nedopadlo.
ScreenShot039.jpg
Jak vidíte z výsledků, vepředu jsme dokázali pouze remizovat a od čtvrté šachovnice do konce to byl samý knedlík.
Před posledním kolem se situace vyvinula tak, že dva adepti na poslední místo, my a Pelhřimov C, měli stejný počet bodů, ale my jsme měli lepší skóre a v posledním kole i snadnějšího soupeře, Déčko Gambitu, kdežto Pelhřimov C hrál s Havlíčkovým Brodem, který nakonec soutěž vyhrál. Rozpoutal se tedy souboj o to, kdo prohraje méně a v tom jsme konečně uspěli.
ScreenShot040.jpg
Mohli jsme uhrát i lepší výsledek, Ondra podepsal remízu v pozici, kdy mohl vynuceně získat nejméně pěšce. Po šesti partiích byl stav 4:2 pro hosty, nicméně na poslední šachovnici stál náš Radek Velc výrazně lépe s pěšcem navíc ve věžové koncovce a na předposledním prkně Smolík ohrožoval černého krále. Bohužel však přehlédl banální obrat a bylo po šancích. Ještě půl hodiny jsme si počkali na konec i v Radkově partii, kdy se mu nervy drásajícím způsobem povedlo dovést koncovku dvou spojených volných pěšců a krále proti králi zdárně do vítězného konce. Důležité ale je, že to byl bod!
Nakonec jsme tedy neskončili poslední.
ScreenShot041.jpg
Oproti loňskému výsledku (6. místo z 11 účastníků) je to velký propad. Nemůžeme snad ani mluvit o smůle, protože jsme dostali skoro v každém zápase kládu. Zkrátka se nedařilo. O body jsme se podělili takto.
ScreenShot042.jpg
Poslední přehled ukazuje naše výsledky v celém ročníku.
ScreenShot043.jpg
Trochu s obavami se díváme na příští sezónu. Jarda Mareček se ze zoufalství nad šachovými nezdary v londýnské pustil do studia na vysoké škole :-) a prý už na šachy nebude mít čas, někteří hráči neodehráli vůbec nic (Karel Ženíšek) nebo jen jednu partii (Vladimír Novák), takže se počet aktivních hráčů na soupisce snižuje na kritickou úroveň. Zoufale potřebujeme další hráče, takže přivítáme každého šachistu. 

 
23.04.2015 23:28:34
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one