ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz
V tomto článku bych chtěl shrnout závěrečná dvě kola krajské soutěže. 
V 9.kole jsme se znovu utkali s Pelhřimovem, tentokrát s jeho Béčkem.  Jak je vidět, tentokrát se nezadařilo na zadních šachovnicích, kde jsme zaznamenali dlouhou rošádu. Jediné vítězství si připsal Ondra Cháb, který konečně protrhl smolnou sérii.
V předminulé sezóně se rozhodovalo v posledním kole mezi námi a Pelhřimovem C, kdo bude poslední. Tenkrát se nám podařilo zvítězit a posadit na poslední místo Pelhřimov. S podobnými nadějemi jsme vyrazili do Pelhřimova v 8.kole.
Konečně se nám podařilo dosáhnout jiného výsledku než 5,5:2,5, ale cena byla vysoká. Tím míním ještě vyšší porážku 6,5:1,5 s Havlíčkovým Brodem.
Šachová bohyně Caissa si na nás asi zasedla. Již počtvrté za sebou jsme prohráli stejným rozdílem 5,2:2,5. Jediným naším úspěchem tak zůstává výhra ve stejném poměru v prvním kole.
Ve čtvrtém kole jsme měli volno a tak jsme se sešli až v novém roce na zápas s Třebíčí C. Ta se dostavila v silné sestavě a podle toho to také dopadlo.
Abych dlouho nenapínal, uvedu rovnou výsledky.
Ve třetím kole krajské soutěže jsme vyrazili do Světlé nad Sázavou. Pohled na výsledky asi mluví za všechny komentáře. Od třetí šachovnice po sedmou jsme zapsali pět porážek. Spokojen tak může být akorát Petr Smola, který rychle zvítězil na osmé šachovnici, a Ondra Cháb, který se snažil prokombinovat útok na krále, nicméně jeho soupeř (o dobrých 180 ELO bodů navíc) se ubránil a partie skončila věčným šachem.
Ve druhém kole krajské soutěže jsme přivítali Humpolec B, v jehož sestavě byli většinou mládežníci. Podařilo se nám zopakovat výsledek ze Žďáru - 5,5:2,5 - bohužel však v opačném gardu.
Další ročník krajské soutěže jsme zahájili ve Žďáře nad Sázavou, kde jsme se utkali s místním "C" mužstvem. Byli jsme rádi, že když už musíme hrát ve Žďáru, že je to alespoň v době, kdy jsou cesty ještě pěkně sjízdné.
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one