ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz
Výsledková mizerie pokračuje...
5.2.2014 Vl.Karban

V neděli 2.2.2014 jsme odehráli další zoufalý zápas, kde jsme mohli naplno bodovat. Tentokrát jsme se vypravili na půdu Gambitu "C", který nepostavil Skořepovu mládež a tak jsme měli šanci. Prostý pohled do výsledkové listiny nemůže odhalit neštěstí, ke kterému na šachovnicích došlo.
ScreenShot017.jpg
Na druhé šachovnici to Ondrovi Chábovi sedlo, soupeř si na sebe otevřel všechny sloupce a diagonály a tak bylo asi tak po patnácti tazích hotovo. Protože nezklamal i Zbyňďa na čtvrté desce a připojil druhou výhru, tak po remíze v partii Luďka Velce s Okáčem jsme vedli 2,5:0,5. Pepa Bilka pěkně přehrál p.Fouska a vyrovnal tak prohru Radka Lízala na poslední šachovnici. Zbývaly dohrát tři partie a vedli jsme 3,5 ku 1,5 bodu.
Petr Smola hrál tentokrát velmi pěkně a možná se mohl dostat k matovému útoku, nicméně po výměně dam byla jeho partie objektivně prohraná. V mé partii jsem tradičně nepřesně sehrál zahájení a dostal jsem se pod tlak. Když jsem se z něho vymanil, nepodařilo se mi nic rozumného vymyslet a tak jsem přistoupil na nabídku remízy, čímž jsme se dostali na 4 body.
Zbývala poslední partie Jardy Marečka s Petrem Vyhnanovským, Jarda získal figuru, posléze i matový útok. Jedinou šancí bílého byli dva spojení volní pěšci na dámském křídle. Jarda si mohl vybrat, zda je zlikviduje nebo rozhodne matovým útokem. Nakonec asi nešťastně vyměnil dámy a musel vrátit materiál, aby zadržel utíkající pěšce. Partie došla do koncovky různobarevných střelců, kterou šlo těžko vyhrát. Jarda si bohužel nevšiml, že mu místo minut ubíhají poslední sekundy a neudělal poslední 40. tah a tak partii dokonce ještě prohrál na čas.
Dosáhli jsme tak již třetí remízy, při normálním běhu událostí jsme mohli mít v tabulce nejméně o 4 body více (Světlá nad Sázavou a Gambit) a dostali bychom se až na páté místo v tabulce!
ScreenShot018.jpg
22.02.2014 17:53:44
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one