ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz
2. kolo - První bod do Cejle!
22.11.2013 Vl.Karban

V neděli 17.11.2013 jsme vybojovali první bod sezóny remízou s Gambitem D, soupeřem, který nám silou sestavy přibližně odpovídal. Kapitán Ondra Cháb postavil ambiciózní sestavu a sám si udělil volno. S optimismem a v nevídaném počtu cca 4-5 aut jsme vyrazili do Jihlavy.
Když jsme dorazili na místo nové hrací místnosti Gambitu, restaurace Rebel na Brněnské ulici, čekalo nás první překvapení. Dveře byly zamčené a nikdo nikde. Posléze se nám podařilo kontaktovat místního funkcionáře p.Horáka, který nám sdělil, že Gambit začíná hrát až od 10 hodiny, že prý to bylo rozesláno všem kapitánům v opraveném rozpise. Až nyní jsme pochopili ďábelský plán našeho nepřítomného kapitána. Chtěl nám dát čas, abychom společně provedli předzápasovou přípravu.
Optimistický scénář i přes provedenou přípravu bohužel dostal již ze začátku trhliny. Rychle se nám to pokazilo na 5., 6. a 7. šachovnici a Jarda Mareček stál již velmi a velmi podezřele. Nicméně zahájil diplomatické jednání a podařilo se mu usmlouvat důležitou půlku. Naše nová hvězda, Zbyněk Cvak, totiž uplatnil získaného pěšáka k výhře a na poslední šachovnici veterinář Vláďa Novák dokázal v koncovce V+2J proti V+2J, že má se zvířaty více zkušeností a partii vyhrál. Tím jsme se dostali do stavu 3:4 pro Gambit a mně nezbývalo nic jiného, než remízovou koncovku hrát tak dlouho, až soupeř padne únavou a hlady. Což se nakonec podařilo a za získaný bod musíme být nakonec rádi.
ScreenShot009.jpg
22.11.2013 22:39:31
vlkarban
se konají nepravidelně čtvrtek / pátek od 18.30 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. Nejlépe předem volat na 602557839.
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one