ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz
Marný boj v Třebíči
6.4.2014 Vl.Karban

V závěrečném kole jsme vyrazili do Třebíče na souboj s místním C týmem. Třebíč byla jedním z favoritů celé soutěže a držela se na předních příčkách. Výsledek odpovídal papírovým předpokladům.
ScreenShot024.jpg
Ondra Cháb v trochu horší pozici chtěl vyměnit trochu figur, ale přehlédl, že ho výměna stojí pěšce a oslabené královské křídlo. To se udržet nedalo. Zbyněk rychle proplul do koncovky s pěšcem méně, navíc měl jezdce proti soupeřově střelci, takže se koncovka s pěšci na obou stranách šachovnice nedala udržet.

Líbila se mi ze začátku partie Jardy Marečka, jehož soupeř zvolil podivnou blokádu e3-d4-c5 a Jardovi se podařilo získat volný a-sloupec. Nicméně se tradičně pozice ucpala a zůstalo pouze při remíze. Zkušeně ubránil černými remízu Jaromír Nepraš proti třebíčskému matadoru Vladimíru Bazalovi. Měl sice všechny pěšce na bílých polích a k tomu si nechal bělopolného střelce, ale pozice byla totálně zablokovaná, takže bílý musel souhlasit s remízou.
Cenné remízy zaznamenali i Luděk Velc a Radek Lízal. Já jsem si potřeboval spravit chuť po poslední katastrofě a tak jsem věnoval partii větší péči. Hrála se upravená královská indická, kdy bílý valí na dámském křídle a černý (já) na královském. Bílý se v nástupu trochu opozdil a tak se mi podařilo prosadit g5-g4 a klasicky jsem obětoval pěšce na g3 za útočné možnosti. V okamžiku, kdy se mi začala pozice líbit, jsem asi přehodil tahy a bílý se dokázal stáhnout s dámou k obraně. Obětoval či vyměnil jsem ještě dámu za věž a střelce a získal jsem poziční tlak. Bílý musel odevzdat kvalitu a přešli jsme do koncovky, kde měl bílý dámu a bělopolného střelce a já dvě věže a černopolného střelce. Jak se po partii vyjasnilo, oba jsme považovali své postavení za výhodné a chtěli partii vyhrát. Partie však nakonec skončila remízou.
 
Zde si můžete přečíst, jak viděli zápas naši soupeři z Třebíče.
Toto kolo uzavřelo pro Cejli nejúspěšnější sezónu za poslední roky. Usadili jsme se v prostředku tabulky.
ScreenShot025.jpg
Na tomto úspěchu se podíleli:
ScreenShot026.jpg
ScreenShot027.jpg
Hodně nám pomohl příchod Zbyňka Cvacha, sice mu v závěru trochu došel dech (i mně), ale stejně je jeho výsledek pěkný.
Můžeme si ještě pěkně po česku postěžovat na utkání, kdy jsme měli výhru na dosah (Humpolec, Gambit C atd.), ale pro nás nepochopitelně se to pokazilo...
Ale což, zahráli jsme si pěkně a můžeme se těšit na nový ročník.
09.04.2014 21:08:35
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one