ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz
19.02.2012 - Vl.Karban
Soubor s leaderem

V předposledním kole na nás čekal nejtěžší soupeř, béčko Žďáru nad Sázavou. Moc se nás nebáli, protože nepřijeli dva nejsilnější dvoutisícoví šachisté a podle svých slov poslali veterány. Rozdíl v ELO bodech však zůstal značný.
8.jpg
Tentokrát zabodovaly pouze první tři šachovnice. Ondra Cháb se v závěru soutěže rozehrává, po humpoleckém Pavlíčkovi udržel i dalšího silnější soupeře a partii zremizoval. Jarda Mareček tentokrát londýnský systém zvládl lépe, ale potom si odvážně sebral pěšce na dámském křídle, otevřel na sebe volné sloupce a už jsem si myslel, že je to jeho konec. Naštěstí to jeho soupeř pokazil, dámy se vyměnily a útok zmizel. Silní postouplí pěšci se stali slabými a věžová koncovka byla snadno vyhraná.

Soupeř Pepy Bilky získal prostorovou převahu, zatlačil černé figury do zadních pozic a nemohlo to dopadnout jinak. Partii Luďka Velce jsem hodnotil vyrovnaně, až v závěru jsem uslyšel nějaký hřmot a ani pořádně nevím, jak to pokazil. Dlouho se dobře držel Smolík, dle svého zvyku se snažil vyvést soupeře z rovnováhy opakovanými nabídkami remízy. Stál pěkně, mně osobně by se jeho pozice hrála hezky. Postupem času odevzdal nějakého pěšce a partii prohrál.
Já jsem se usilovně připravoval na 2200 P.Večeři, které by mi mohlo trochu zvednout průměr. Nicméně nedorazil ani on, ani V.Siebenbürger a hrál jsem s "mládežníkem". Byla to po čase zase francouzská a tak jsem znovu zkusil indický útok, ale v trochu jiné variaci (soupeř zahrál e5). Když mi soupeř nabídl ve 20.tahu remízu, odmítl jsem ji a pustil se do útoku na královském křídle. Malým trikem (na který jsem narazil při analýze partie s Vinczem v 2010) jsem získal pěšce a třebaže jsem nezvolil nejjednodušší postup, partii jsem dovlekl do vítězného konce.
25.02.2012 09:48:32
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one