ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz
05.02.2012 - Vl.Karban
Za mrazu do Humpolce

Ani mrazivé počasí ani naše mizerné výkony z posledních kol nás neodradily od souboje s dalším tradičním soupeřem, béčkem Humpolce. V hrací místnosti bylo docela chladno, ale my jsme zvyklí na ledacos. Ne náhodou se říká, že šachisti jsou nejtvrdší sportovci, protože hrají za každého počasí. (Toto se netýká šachistů z Havlíčkova Brodu).
7.jpg
Vyzdvihnul bych především skvělý výkon Ondry Chába, který udržel rovnou pozici proti R.Pavlíčkovi, možná, že stál i o kousek lépe. Jarda Marečků prohrál s mladou humpoleckou nadějí, ten hoch (A.Krčil) to hrál pěkně. P.Nepraš uhrál remízu se soupeřem o 260 ELO silnější. V rychlošachu Rozvoda-Bilka to vypadalo vyrovnaně, ale když jsem se přišel po pěti minutách podívat na pozici znovu, tak měl bílý Rozvoda pěšce na c7 a stavěl si dámu.

F.Kubíček má sice o 300 ELO bodů méně než já, ale hrál to dobře. Při přechodu do koncovky zaváhal, získal jsem aktivitu a posléze jsem mohl získat i pěšce zcela zadarmo. Nicméně jsem chtěl ještě vylepšit postavení krále, což vedlo k věžové koncovce, kde jsme měli pěšců stejně. Věžovou koncovku jsem vyhrál a vylepšil trochu naše skóre.
25.02.2012 09:49:19
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one