ja.JPG
Web spravuje Vlasta Karban.
Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz
22.01.2012 - Vl.Karban
Boj o všechno se Světlou nad Sázavou

Béčko Světlé nad Sázavou je náš tradiční soupeř, se kterými jsme v minulosti hrávali vyrovnané souboje. Proto jsme doufali, že by se nám mohlo podařit vylepšit naše nelichotivé postavení. Bohužel to znovu nedopadlo.
6.jpg
Vrátil bych se ke své partii, s T.Roseckým jsem již hrál několikrát a vždy se mi podařilo vyhrát. I nyní  jsem měl od začátku velkou prostorovou převahu a zatlačil jsem soupeře na poslední tři řady. Okolo 14.tahu jsem si mohl vybrat, zda soupeře zmatuji nebo si vezmu pěšce. Podle zásady lepší vrabec v hrsti než holub na střeše jsem odebral pěšce, což ještě tak nevadilo, kdybych se k matovacímu plánu vrátil. Ke své škodě jsem tak neudělal. Postupně jsem odevzdal několik pěšců a musel jsem se trápit tím, jak soupeř vleče partii k vítězství. Sice několikrát nezvolil nejsilnější pokračování, ale i tak jsem byl bez šance.

Link na partii:  Karban - Rosecký 0:1
Měl jsem v tomto ročníku několik prohraných pozicí, které jsem nakonec vyhrál. Jednou to muselo přijít i opačně. Ale naštvanej jsem byl pořádně..
Ještě bych se zmínil o jednom svém provinění. Naočkoval jsem Jardu Marečka, aby zahrál Londýnský systém, nicméně jsem mu ho vysvětlil asi hodně povrchně. Jarda to zkusil silou a kombinačně, což v dané pozici právě nešlo.
Link na partii: Mareček - Procházka 0:1

Jako malé odškodnění jsem včlenil do této partie krátkou ukázku toho, jak má Londýnský systém vypadat v případě, že černý reaguje tahem Sd6.
25.02.2012 09:55:48
vlkarban
se konají v pátek od 19.00 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli. 
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
Přikládám Google tabulku pro plánování účasti.
SŠK Cejle - šachové pátky
PS: pokud Vám link nefunguje, dejte prosím vědět a pošlete znovu svůj email (vlkarban@volny.cz).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one